Často kladené dotazy / FAQ
Zde najdete nejčastěji kladené dotazy a odpovědi na ně. Pokud máte další otázky, využijte formulář níže.
Bolí mezoterapie?
Můžete pociťovat mírné nepohodlí, ale jakákoli bolest je obvykle mírná a nebude vyžadovat žádné léky.
Je mezoterapie stejná jako botox?
Ne, nejsou stejné. Botox se aplikuje do svalové vrstvy, zatímco při mezoterapii do kůže, konkrétně do mezodermální (střední) vrstvy.
Jak dlouho mezoterapeutická léčba vydrží?
Výsledky mohou trvat až roky, pokud budete dodržovat zdravý životní styl a každých cca 6 měsíců podstupovat udržovací aplikaci.
Mikrojehličkování nebo mezoterapie?
Mikrojehličkování nebo-li microneedling je nejmodernější způsob mezoterapie. Je to tedy jedno a to stejné, jen se tím dává najevo, že jde o nejnovější způsob aplikace (dříve se mezoterapie dělala klasickou injekční jehlou, sice velice malou, ale i tak to některé děsilo). Dnešní mikrojehličky jsou okem sotva viditelné.
Je mezoterapie nějaký druh výplně?
Ne, mezoterapie není výplň a nedokáže obnovit ztracený objem pokožky, zvětšit rty, udělat plnější dekolt a podobně, jde čistě o omlazení vyhlazením vrásek, projasnění obličeje a srovnání tonální barevnosti.
Mohu na zákrok v době kojení?
V tomto období nedoporučujeme jakoukoliv formu zkrášlovacích zákroků. Ať už jste před tím chodila na pravidelné injekce proti vráskám, výplně měkkých tkání, PRP, mezoterapii, botox a podobně, během těhotenství a kojení tyto procedury odložte.
Za jak dlouho po zákroku mohu do práce?
Není potřeba čas na zotavení a měli byste být schopni okamžitě se vrátit k běžným aktivitám.
Jak dlouho trvají účinky mezoterapie?
Záleží o jakém druhu mezoterapie se budeme bavit, něco jiného je to například u vlasové pokožky a u pleti na obličeji. Obecně se dá říct, že výsledky jsou dlouhodobé, po prvních třech ošetřeních vydrží 12-18 měsíců, poté začnou slábnout, pokud si nezajdete na jedno doplnění. Většina klientů zjistila, že doplňování každé 3-6 měsíců pomáhá jejich výsledky udržet a prodloužit.
Jaké složky jsou v mezoterapeutickém roztoku?
Roztok se skládá z různých vitamínů, minerálů, enzymů, rostlinných extraktů, anestetik, léků a aminokyselin. Složky se liší v závislosti na potřebách pacienta a požadovaném účinku, přičemž umožňují vyšší úroveň bezpečnosti, pokud existují problémy, jako jsou lékové interakce a alergie.
Nenašli jste zde odpověď na vaši otázku? Neváhejte se zeptat.