Karla

Dobrý den, měla bych otázku, snažím se vypátrat jak se liší botox od mezoterapie. Ví to někdo prosím? A jaký máte na botox názor?

Linda

Dobrý den Karlo, botox je aplikace botulotoxinu, což je prakticky jed, kdežto při mezoterapii se aplikují převážně látky přírodní. Další rozdíl je v tom, že mezoterapie vyživuje, kdežto botox znecitlivuje, znehybňuje požadovanou část obličeje.

ALICE K.

Já musím nesouhlasit, při mezoterapii se neaplikují vždy jen látky přírodní, bohužel i látky ne zcela přírodního charakteru, ale určitě jde o šetrnější variantu kosmetické péče. Botox znehybňuje a je těžké odhadnout věk, který je vhodný na první aplikaci.

anonym

no já nevim teda, ale já mám botox ráda. Nechávám si ho aplikovat už od dvaceti a furt vypadám jako puberťák (je mi 35). Takže dvakrát hurá pro botox!

Linda

No to nevím, možná že je botox opravdu funkční, ale že by to bylo z dlouhodobého hlediska prospěšné, to si nejsem vůbec jistá. Není to vhodné a už určitě ne od dvaceti let, myslím, že člověk by s komplikovanějšími zásahy měl začínat až tak kolem třicítky, tohle se mi zdá příliš brzy a lepší jsou šetrnější metody než botox.