Andula

Ahojky, chtěla jsem se zeptat na jedu věc, kamarádka mi tvrdí, že by se hormonální antikoncepce měla po nějaké době užívání vysadit, je to pravda? protože gynekoložka mi tvrdí, že je to jedno. Co myslíte?

Simona22

Ahoj, mě teda doktorka řekla, že je potřeba HA vysadit nejpozději po 10 letech. Takže já jsem ji už vysadila. Hormonální antikoncepce, stejně jako všechny další hormony, není zrovna nejzdravější.

Profet

Nejen že hormonální antikoncepce není nejzdravější, ale má celou řadu i vážných zdravotních rizik – je toho na webu možné najít hodně. Ale hlavně taky veškerá HA má jako “pojistný mechanismus” raně potratový účinek – tedy při selhání primární funkce bránění ovulaci způsobuje vyhnání/neuhnízdění oplodněného vajíčka. Takto působí samozřejmě i např.nitroděložní tělíska, která jsou klamně nazývána “antikoncepcí”. Někdo si může říct: “Přece vyhnat oplodněné vajíčko není žádný potrat.” Ale nový jedinec nevzniká v okamžiku otěhotnění, ale v okamžiku početí.. Nevím, proč v dnešní době vyspělé techniky se musí všem vnucovat HA, když se zcela přirozenou metodou neplodných dnů (bez chemie) aplikovanou s pomocí malých osobních počítačů vyvinutých pro tento účel (např.Lady Comp) lze dosáhnou spolehlivosti srovnatelné s HA. Ty minipočitače se vyrábí už řadu let. Ještě jednou závažnou skutečností týkající se HA je téměř katastrofální působení hormonů vyplavovaných z těla do vody a do přírody

LULU

Ahoj, souhlasím s tím, že hormonální antikoncepce je svinstvo, nejlepší možný prostředek ochrany je kondom. Možná je jeho použití trochu méně pohodlné, ale pro ženu rozhodně zdravější (pokud netrpíte nějakou alergií).

Katka

Zdravím, já myslím, že ta nynější posedlost jménem hormonální antikoncepce, je poněkud přehnaná. HA už se bere velkou spoustu let a nemyslím si, že by to mělo nějaký zdrcující dopad na českou populaci!

Simča

No, mě by zajímalo, co je to velká spousta let. Kouřilo se taky velkou spoustu let, než začali umírat lidé na rakovinu plic. Je přece více než logické, že všechny možné léky jako například hormonální antikoncepce, lidskému tělu určitě nijak výrazně neprospívají, spíš naopak. Takže jestli se chcete několik let marně snažit o dítě, tak berte hormonální antikoncepci dál

Ela

Nemohu jinak než souhlasit s předešlým příspěvkem. Je mi líto, ale hormonální antikoncepce je opravdu problém dnešní civilizace. Nemluvě o tom, jak si nás farmaceutické firmy neustále obtáčejí kolem prstu, například právě tím, že jsme nuceni donekonečna brát některá léčiva, jejichž vedlejší účinky nám způsobí další potíže a na tyto potíže, budeme potřebovat zase další léky. Je to začarovaný kruh a hormonální antikoncepce není jeho východiskem!

Kenny

Zas bych to tak nepřeháněl. Hormonální antikoncepce možná není pro ženu to nejlepší, ale není to žádný jed, určitě nejde o nic co by vás ohrožovalo na životě, naopak, díky ní nemusíte rodit každou chvíli.

Judita

Jo expert se vyjádřil, zajímalo by mě jestli vůbec Kenny ví, co je to hormonální antikoncepce. HA není sice věc, co by nám způsobila okamžitou smrt, ale rozhodně nám nijak neprospívá, buďte od té lásky a nechte si komentáře k tématu, kterému nerozumíte. My se taky nesnažíme míchat do diskuzí například o potenci nebo o další “maličkostech” co vás muže trápí.

Kenny

No nemusíte být hned protivná. To jsem si mohl myslet, že se zapojím do ženský debaty o blbosti jako je hormonální antikoncepce a dostanu přes ruce. Myslel jsem to samozřejmě dobře a chtěl jsem jenom uklidnit tu hysterii ohledně tohoto tématu…

Alča

Tak myslím, že tímhle způsobem se nikam nedobereme, je pravda že Kenny byl drzí a zapojovat se do diskuze ohledně hormonální antikoncepce a pak ještě říct, že je to blbost, je z mého pohledu poněkud podivné. Zřejmě nemá co na práci a tak musí jít provokovat několik žen, které mají opravdový problém s hormonální antikoncepcí.