Jak jsme si již několikrát řekli, mezoterapie je kosmetická metoda, jejíž tajemství tkví v aplikaci účinných látek do kůže pomocí mikro injekcí. Mezoterapií lze dosáhnout velice dobrých výsledků v oblasti omlazení pokožky jak v obličeji, tak také v oblasti krku, dekoltu nebo na hřbetu ruky. Mezoterapie podporuje tvorbu kolagenu a regeneraci buněk.

Mezoterapie kyselinou hyaluronovou

Několik milimetrů pod kůži, se aplikuje speciální koktejl účinných látek, mezi které patří vitamíny, aminokyseliny, koenzymy (ty jsou důležité především pro regeneraci) a často také kyselina hyaluronová.

Kyselina hyaluronová

Kyselina hyaluronová je nejčastější látka používaná při mezoterapii. Je velmi oblíbená pro své regenerační vlastnosti. Již v 60. letech se používala na popáleniny a kožní vřídky. Kyselina hyaluronová hraje významnou roli také v lékařství, používá se zejména v oční chirurgii nebo také v ortopedii a to především u pacientů s osteoartrózou nebo při podvrknutém kotníku. Podporuje proces hojení a má dobré protizánětlivé účinky. Důležitým faktem je, že je kyselina hyaluronová součástí pojivových a nervových tkání, můžeme ji najít také v očním sklivci a v chrupavkách nebo v pokožce, je tedy pro lidské tělo přirozená. Dle lékařských výzkumů se kyselina hyaluronová postupem času z pokožky vytrácí a jejím doplňováním tedy prodlužujeme mládí pokožky.

Kyselina hyaluronová je velice důležitá pro udržení elasticity pokožky a díky jejím antioxidačním účinkům udržuje pokožku mladší a svěží. Právě z těchto důvodů se do většiny pleťových krémů a jiných pečujících přípravků proti vráskám, přidává právě tato kyselina. Jde o velice dobrý způsob jak hyaluronan do pokožky dostat, injekční cesta je však mnohem účinnější. Mezoterapie kyselinou hyaluronovou dokáže vyhladit i starší vrásky, udržuje pokožku hydratovanou a pružnou, dokáže vyřešit drobné jizvy a funguje také jako účinná terapie při řešení strií.

Mezoterapie vs mezoterapie kyselinou hyaluronovou

Není rozdíl mezi mezoterapií obecnou a mezoterapií kyselinou hyaluronovou. Téměř v každé proceduře mezoterapie se kyselina hyaluronová používá. Někdo tak může mezoterapii pojmenovat, protože množství kyseliny převyšuje ostatní látky, ale pořád je to stejná mezoterapie.

Takže ve zkratce, mezoterapie kyselinou hyaluronovou je klasická mezoterapie. Pokud se aplikuje v oblasti obličeje, je vhodná nejen pro omlazení nebo řešení akné, ale také jako prevence.