Mezobotox je jedna z nejnovějších variant klasické mezoterapie. Jak již z názvu vyplývá, jde o kombinaci mezoterapie a botulotoxinu neboli botoxu. Jde tedy o zajímavou kombinaci dvou populárních kosmetických zákroků. V zásadě nejde o tak invazivní metodu jako je samotná aplikace botulotoxinu.

Mezobotox

Mezoterpaie + botox = Mezobotox

Botox se aplikuje pouze do povrchových vrstev kůže, ne do svalu. Tato metoda krásně oživí svrchní vrstvu pokožky, je tedy velice vhodná pro stresem vytíženou pokožku. Vyhladí jemné vrásky a pokožku rozjasní. Další velkou výhodou mezobotoxu je snížení mazivosti pokožky na ošetřeném místě. Další věc, kterou určitě oceníte je fakt, že mezobotoxové mikro-injekce napomáhají znovu vytvářet elastin a kolagen v pokožce.  

Co je to mezobotox

Mezobotox je moderní technika u které nemusíte mít obavy, že dojde ke strnulosti vašeho úsměvu. Nedochází totiž k nežádoucímu efektu ztuhnutí části obličeje, na které se metoda aplikuje, tak jak je to právě u samotného botulotoxinu. Jestliže se rozhodnete mezobotox aplikovat spíše na dekolt či krk, je to samozřejmě možné, stejně tak dobře se dá využít i na hřbetech rukou.

Jestliže máte strach z injekcí a z bolesti v důsledku vpichu, nemusíte se ničeho obávat. V případě, že máte citlivější pokožku nebo nižší práh bolesti, vyžádejte si nejprve ošetření znecitlivujícím krémem. Ale i bez něj, vpichy jsou tak malinké že je téměř necítíte a procedura se dá v klidu absolvovat bez krému. Jedinou nevýhodou injekční aplikace je riziko menších modřinek nebo podlitin v místě vpichu, není to běžné, ale občas se to přihodí, proto si na druhý den raději neplánujte nic velkého.

Jestliže uvažujete o některé z méně invazivních kosmetických procedur a nevíte co si přát k Vánocům nebo narozeninám, máme pro vás tip – mezobotox.