Biorevitalizace – přirozený způsob obnovení mladistvého vzhledu vaší pokožky. Kdo z nás by netoužil po zdravé a čisté pleti bez vrásek nebo známek ochablosti? S přibývajícím věkem je však stále složitější udržovat si pleť v perfektním stavu a na pomoc je třeba povolat kosmetiku. Při jejím výběru a pořizování však nesmíme sáhnout hned po prvním balení, jaké v lékárně uvidíme. Kvalita hraje v tomto případě velice důležitou roli. Co konkrétně si pod pojmem biorevitalizace představit? Já si představovala nějakou obnovu zeleně, ale je to mnohem lepší.

Biorevitalizace je označení pro mezoterapii se speciálním koktejlem o jehož složení se dozvíte níže.

Proč nebo jak vznikají vrásky

Než pokročíme dále, musíme si říct příčinu vzniku vrásek. Ačkoliv mohou pro někoho symbolizovat určitou životní zkušenost a moudrost, po vráskách asi touží málokdo, takže častější bude opačný případ. Pokud toužíme po pleti, která bude navždy bez vrásek, jdeme do jisté míry proti přirozenému běhu věcí. Vrásky jsou zkrátka projevem ztráty pružnosti pokožky, která přichází s věkem naprosto přirozeně. To ale neznamená, že bychom snad nemohli využívat možností, které nám dává moderní lékařská věda a tvorbu vrásek zpomalit.

Vznik vrásek je komplexní proces, na kterém se podílí řada faktorů. Celý mechanismus zahrnuje úbytek kyseliny hyaluronové a tzv. lipidů (široká skupina látek zahrnující jak tuky, tak některé vitamíny, hormony apod.) v horní vrstvě pokožky zvané epidermis. Ve vrstvě označované jako dermis pak současně ubývá i kolagenu (tvorba této důležité bílkoviny je závislá právě na množství kyseliny hyaluronové) a elastinu, díky čemuž kůže ztrácí pružnost. I v nejspodnější vrstvě kůže ubývají tukové buňky a výsledek je, že kůže ztrácí objem, schopnost vázat vodu, zmíněnou pružnost a strukturu. Výsledek známe všichni právě jako vrásky, povolená kůže nebo i flíčky na pokožce.

Celý tento proces je samozřejmě přirozený a s postupujícím věkem se týká každého. Rozdíl však spočívá v tom, že u každého probíhá jinak rychle a intenzivně. Záleží přitom na genetické výbavě konkrétního člověka, ale také na řadě dalších faktorů. Mezi ty může patřit stres, kouření, nadměrné působení UV záření, konzumace alkoholu či nedostatečná výživa pokožky. A právě zde se otevírá prostor k tomu, abychom pokožce trochu pomohli a tvorbu vrásek zpomalili.

Biorevitalizace na scénu

Pokožce lze dodat výživu v podobě tolik potřebné kyseliny hyaluronové a kolagenu (případně aminokyselin, které jsou jeho základními stavebními kameny) spolu s dalšími účinnými látkami. Velmi důležitou složku směsi tvoří krevní plazma samotného pacienta, jejíž složky podporují regeneraci kožních buněk.

Celý tento jedinečný „koktejl“ je přitom hypoalergenní a pro lidské tělo naprosto přirozený a bezpečný. Minimálně invazivní metoda jeho použití pro obnovu přirozeného vzhledu pokožky, zahlazení vrásek a zpomalení jejich tvorby se nazývá biorevitalizace. Tento zákrok je stále oblíbenější pro svoji účinnost, bezpečnost i fakt, že revitalizační proces je zcela přirozený a vychází z aktivních látek, nacházejících se přímo v těle samotného klienta. Využít lze biorevitalizaci na kůži v oblasti obličeje, ale také krku nebo dekoltu.

Jak biorevitalizace probíhá?

Biorevitalizace je ambulantní zákrok, který netrvá déle, než 30-60 minut. Je současně minimálně bolestivý a nepojí se s ním prakticky žádná omezení pro běžný život v době hojení po zákroku. Zákrok začíná odběrem několik mililitrů krve pacienta, ze které je následně separována krevní plazma. Ta je v dalším kroku smíchána s kyselinou hyaluronovou a injekčně aplikována do kůže pacienta. I vlastní aplikace je prováděna po znecitlivění daného místa a celý zákrok je proto nebolestivý. Pro dosažení požadované účinnosti je třeba aplikaci opakovat třikrát, vždy po dvou až třech týdnech. K viditelnému zlepšení stavu pokožky dojde po dalších 2-3 týdnech. Účinek potom vydrží cca jeden až dva roky od provedení zákroku.

Po aplikaci „koktejlu“ se může vyskytnout v místě vpichu drobný otok nebo lehké zarudnutí. I tyto minimální známky zákroku ale velmi brzy vymizí.

Shrnutí

Biorevitalizace představuje rychlý, bezpečný a efektivní způsob vyhlazení vrásek a zpomalení jejich tvorby. Jedná se také o postup založený na využití přirozených regeneračních procesů s využitím krevní plazmy klienta, což zaručuje účinnost a eliminuje potenciální komplikace.

Mrkněte se také na proceduru Hydrolifting nebo Skinbooster.