Cítit se mladší, než je náš reálný věk je skvělou cestou v boji proti stárnutí. Bohužel ne vždy se to daří i našemu tělu a nejrychleji se přibývající roky ukazují na naší pokožce, konkrétně v obličeji. Ten je také nejvíce vidět, a tak potřebuje péči a nějaké to hýčkání, aby si pleť udržela mladistvost a svěžest co nejdéle. Pomoci vám může jedna z procedur mezoterapiehydrolifting

Klinické ošetření, které zahrnuje čtyři progresivní kroky, které působí v synergii k čištění, hydrataci, revitalizaci a zpevnění pokožky. Perfektní jako řešení nebo prevence vrásek, ošetření které si můžete dopřát i před speciální událostí kde chcete vypadat odpočatěji, svěže a energicky (před nějakou významnou událostí nebo před veřejným vystoupením). Vhodné pro všechny typy pokožky. Výsledky dosažené po hydroliftingu vypadají naprosto přirozeně.

Jak zpomalit stárnutí pleti 

Naše tělo se s každým rokem více opotřebovává a mládí se postupně vytrácí. Zpočátku jemné vrásky se prohloubí, kůže je povadlá a unavená, objevují se kruhy pod očima, které už ani nemizí. Ačkoli je pokožka orgánem s obrovskou regenerační schopností, nevydrží jí to věčně. Postupná ztráta elasticity způsobuje, že se náš věk projeví na první pohled. Výše uvedenému se dá účinně bránit a často také předcházet. 

Úpravy zevnějšku dnes nemusí být jen za pomoci skalpelu a dlouhého zotavování. Kliniky plastické chirurgie nabízí i zákroky, které mají rychlý a viditelný efekt, po kterém jste schopni následující den fungovat, jak jste zvyklí. Jednou z možností je hydrolifting – jedna z procedur mezoterapie.  

Hydrolifting 

Jak už název vypovídá, jedná se o zákrok, který pokožku hydratuje a dodává jí dostatek živin. Hydro – jako voda, vodní, vlhkost … lifting – jako pozvednutí, vyhlazení, vypnutí … Hydrolifting můžete chápat jako ošetření proti stárnutí speciálně vytvořené tak, aby viditelně zvedlo a zpevnilo obličej, krk nebo dekolt, případně ruce, tedy místa, kde se stárnutí projevuje nejdříve a jsou nejvíc viditelné při kontaktu s ostatními lidmi. Hydrolifting poskytuje intenzivní, okamžitou hydrataci pro zářivější a revitalizovanou pleť. Zlepšuje elasticitu pokožky a vzhled jemných linek a vrásek

Rozdíl je patrný okamžitě, pleť je vypnutá, ale zároveň pružná, jelikož hydrolifting napomáhá tvorbě nových kožních buněk a podporuje přirozenou mikrocirkulaci v pokožce. Díky tomu je pleť jasnější a plná svěžesti. Ošetření patří k velmi jemným zákrokům, které pro dosažení maximálního efektu lze kombinovat s dalšími procedurami.

Jak hydrolifting probíhá

Hydrolifting je miniinvazivní zákrok, kdy se do horních vrstev pokožky aplikuje kyselina hyaluronová, většinou s glycerolem (nebo jinou zvlhčující látkou) někdy s dalšími příměsemi vitaminů a aminokyselin. Před samotným zákrokem se pokožka potře anestetickým krémem pro lokální umrtvení. K aplikaci se používá ultratenká jehlička, popřípadě Dermapen nebo Vital Injektor. Při větším poškození pokožky se drobnou jehličkou směs kyseliny hyaluronové aplikuje pomocí vpichů těsně pod povrch pokožky. Hustota vpichů opět závisí na tom, jak velké je místo, které potřebujeme vyživit. Samotný hydrolifting zabere zhruba 30 minut. 

Rekonvalescence téměř nulová 

Nespornou výhodou hydroliftingu je minimální doba rekonvalescence po zákroku. Těsně po zákroku je pleť zarůžovělá a mohou se objevit pupínky či malinké modřinky, které ale velmi rychle mizí. V den zákroku je lepší si nic neplánovat, stejně jako po návštěvě kosmetického salonu je dobré si den naplánovat v odpočinkovějším režimu. Pokud se ale nutně musíte vrátit do kanceláře k počítači, nic vám v tom bránit nebude. Make-up je možné používat již třetí den po zákroku a jediné na co si musíte dát pozor je sluneční svit a prudké změny teplot. Po dva týdny si tedy odpusťte saunu. Pokud půjdete na slunce, pleť v místě aplikace je třeba natřít ochranným krémem. Volte raději vyšší faktor, a to klidně 50, aby se pleť zbytečně neunavovala. Ač je slunce v rozumné míře zdraví prospěšné, naše pokožka může velmi trpět. 

Okamžitý efekt  

Změny uvidíte okamžitě, přesto se doporučuje hydrolifting zopakovat alespoň dvakrát vždy po jednom měsíci a poté jednou ročně. Pokožka tak bude stále vyživená a významně oddálíte nebo zmírníte projevy stárnutí. Navíc je takový malý zákrok skvělou prevencí před pozdějšími zákroky, kdy už by opravdu bylo nutné zasáhnout více a hlouběji. Myslete na to, že pokožka začíná viditelně stárnout zhruba od 28 let a od 35. roku proces stárnutí zrychluje i bez nezdravých návyků jako je nadměrné slunění, kouření, špatná životospráva nebo špatné a nezdravé prostředí. Hydrolifting je tak vhodné podstoupit již v této době jako prevenci. 

Cena hydroliftingu  

Cenově se hydrolifting pohybuje okolo 3500,- Kč za aplikaci. Při výběru místa, kde hydrolifting podstupujete si dejte pozor na odbornost. Kosmetické salony mohou mít sice tento zákrok v nabídce i za nižší ceny, ale přeci jen je to miniivazivní zákrok. Hydrolifting by měla dělat osoba plně kvalifikovaná a zákroku by měla předcházet vstupní konzultace, při které vám lékař doporučí nejen správnou směs kyseliny hyaluronové, ale zváží i další faktory, které by mohly mít vliv na výsledný efekt.  

Kyselina hyaluronová 

Kyselina hyaluronová je velmi skloňovaným slovem, pokud se bavíme o péči o pleť. Je součástí krémů a další kosmetiky, obzvlášť anti-agingové. Kyselina hyaluronová je přirozenou součástí pokožky, pomáhá ji udržovat pružnou a hydratovanou. 1 molekula kyseliny hyaluronové umí zachytit tolik vody, jako je 30tinásobek její velikosti. Má vliv také na buněčné množení, obnovu kolagenních vláken a je přirozenou prevencí proti stárnutí. Od vašich třicátých narozenin ale její obsah v pleti klesá v průměru o 6 % každých deset let. Dochází tak ke stárnutí, ztenčení pokožky a prohlubování vrásek. Bez obnovy kolagen mizí a s tím se ztrácí i pružnost a svěžest pokožky.  

Hydrolifting dokáže pleť vyživit a pomáhat jí v přirozeném boji proti stárnutí. Pokožka výživnou směs přijímá bez obtíží, jelikož je pro ni naprosto přirozená. Hydrolifting je nejužitečnější pro ty, kteří se obávají mírně ochablé pokožky, vrásek na obličeji, tmavých oblastí pod očima a šedavé barvy pokožky obličeje. Velkým přínosem této procedury je, že kromě přirozeného zpevnění pokožky prochází pokožka intenzivním hydratačním procesem, takže vypadá svěží, projasněná a vyživená.

Mrkněte se také na proceduru Skinbooster nebo Biorevitalizace.