Chceme-li něco udělat pro svůj mladistvější a zdravější vzhled, mezoterapie je jednou z možností. Tato mikrojehličková metoda je šetrná a vhodná téměř pro všechny bez rozdílu. Pokud se však rozhodnete k podstoupení mezoterapie, měli byste se vždy svěřit do rukou zkušených odborníků. Brno nabízí celou řadu klinik a možností pro estetické procedury. Než se pustíme na další, pojďme si nejprve připomenout, co je to mezoterapie. 

Mezoterapie v Brně 

Nejen v Brně, ale kdekoliv jinde se během mezoterapie pomocí drobných jehliček aplikují do střední vrstvy pokožky zvané dermis látky, které pleť vyživí a pomohou jí v obnově tvorby kolagenu. Tím se do pleti navrátí pružnost, svěžest a vymizí drobné vrásky, jizvičky i pigmentové skvrny. Samotný zákrok je bezbolestný a není nutná žádná náročná rekonvalescence. Jen je potřeba pleť nevystavovat chladu či slunci a alespoň týden používat krém s faktorem 50. 

Mezoterapie ovšem nemá využití jen pro omlazení pleti, tato metoda pomáhá i při léčbě celulitidy a také padání vlasů neboli alopecii.  

Přesná aplikace 

Látky, které jsou do pleti vpravovány pomocí mikrojehliček, se míchají v určitém poměru dle typu pleti a jejího poškození. Nezbytnou součástí je kyselina hyaluronová, která může být doplněna o vitaminy, minerály a aminokyseliny. Některé kliniky mají k dispozici aplikační přístroj, u kterého lze přesně nastavit hloubku vpichu i množství aplikované látky. Jednou z takových klinik je například V-CLINIC v Brně

Cena mezoterapie

V Brně je zhruba dvacet míst kde nabízí něco z estetické chirurgie nebo dermatologie. Když vezmeme prvních pět tak to bude vypadat následovně. Některé kliniky nemají u ceny uvedeno zda je to za jeden zákrok, nebo za nějakou sérii.

Mezoterapie pleti na obličejiCena
Klinika I.2900,-
Klinika II.3399,-
Klinika III.4000,-
Klinika IV.5000,-
Klinika V.1500,-
Průměrná cena3360,-

Mezoterapie na V-CLINIC v Brně

Brněnskou V-CLINIC založil MUDr. Tomáš Ventruba, který je oceňovaným a váženým specialistou na zákroky v oblasti obličeje, který má mnoho zkušeností. Další váženou specialistkou je MUDr. Michaela Heroutová, která prošla několik zahraničních stáží a specializuje se také na obličejové zákroky. Celkově má V-CLINIC skvělé hodnocení a řada spokojených klientek se ráda vrací do příjemného prostředí, kdy je o ně dobře postaráno a výsledek odpovídá jejich očekávání. 

Jde o jednu z mála klinik kde najdete aplikační přístroj Vital Injector, který dokáže do pokožky rovnoměrně a přesně vpravit kyselinu hyaluronovou, která pleť hydratuje a vyhlazuje. Lze také snáze, lépe a rychleji ošetřit větší plochy, a proto je přístroj běžně používán k mezoterapii břicha stehen a hýždí, kdy bojuje nejen s pomerančovou kůží, ale i se striemi. Zákrok je možné podstoupit jednorázově nebo v sérii několika za sebou. Záleží na stavu pleti, kdy lékař určí, co by pro vás bylo nejlepší. 

Pokud zvažujete kam na zákrok v Brně, zajděte si sem na nezávaznou konzultaci. Klinika estetické chirurgie V-CLINIC.