Mezoterapie celulitidy, injekční lipolýza

Mezoterapie celulitidy, nebo-li injekční lipolýza, zavádí léky na rozpouštění tuků přímo do oblastí zájmu. Injekce oxidují tuk, zmenšují buňky, oslabují pojivovou tkáň a zvyšují produkci buněk. Tuk uvolněný do těla je metabolizován a vylučován. Mezoterapie na celulitidu (injekční lipolýza) se používají spíše jako doplněk ke cvičení a dietním režimům než jako jejich alternativa. Nefunguje to tak, že si místo hubnutí pohybem a správným jídelníčkem, zajdete na mezoterapii celulitidy.

Mezoterapie na celulitidu

Lipolyticum, mezoterapie na celulitidu

Lipolyticum je odborný název pro injekční lipolýzu, tedy pro mezoterapii na celulitidu, takže se pořád bavíme o tom stejné, i když pod třikrát různým pojmenováním.

Mezoterapie na celulitidu je nejlepší pro ty, kteří mají lokalizované oblasti tuku, kterých se lze jen velmi obtížně zbavit zdravou stravou nebo cvičením. Tyto místa jsou většinou příliš malá na liposukci nebo je zákrok tak náročný, že je lepší oblast zmenšovat pomalu a postupně (mezoterapií) bez nákladů spojených s liposukcí.

Injekční lipolýza je řešení, které odstraňuje důlky (pomerančovou kůži) a přebytečný tuk pod kůží. Ošetření způsobí, že tukové buňky odumírají místo toho, aby se jen zmenšily. Po mezoterapii celulitidy (injekční lipolýze) je pokožka klientů výrazně hladší. Účinnost závisí na počtu ošetření, ale může být zásadní.

Injekční lipolýza nebo-li mezoterapie celulitidy je cílená, minimálně invazivní cesta k dosažení rychlých výsledků s vysokou úspěšností. Tuto techniku boje s tukem lze použít k ošetření velmi specifických nebo hlubokých oblastí.

Když se řekne injekce nebo injekční, hned si vybavíme něco nepříjemného, odstrašujícího, bolestivého. Nic z toho ale není v případě injekční lipolýzy (mezoterapii) na místě. Jehličky jsou dnes neuvěřitelně malé. Pro představu, jsou velké asi jako vaše řasa. Nazývají se spíše mikroinjekce. Způsobují minimální nepohodlí a obavy nejsou na místě. Chápeme, že obavy ani tak nemusí zmizet a tak před aplikací mikroinjekcí, aby se minimalizovalo nepohodlí, bude na místo ošetření nanesen lokální znecitlivující krém.

Výsledky injekční lipolýzy (mezoterapie na celulitidu) jsou dlouhodobé. Pokud si váhu udržíte, mohou být téměř trvalé. Pokud se vám stane, že přiberete zpět, udržovací sezení na prodloužení výsledků lze provádět jednou nebo dvakrát ročně.

Mezoterapie a celulitida

Mezoterapie s celulitidou bojuje pomocí malých injekcí. Právě těmi je do problematických částí těla (nejčastěji hýždě nebo stehna) vstříknuta speciální sloučenina. Ta může obsahovat lipolytické látky (k rozpuštění a odplavení tukových buněk), ale také enzymy, vitamíny a stopové prvky nebo látky zlepšující lymfodrenáž a stimulují syntézu kolagenových a elastinových vláken. Mezoterapie zajistí, aby se opět tvořil kolagen a nové buňky, které vypnou kůži. V boji s celulitidou je mezoterapie jehlou velice účinná, ale musí být prováděna dlouhodobě a pravidelně.

Jak zákrok probíhá

Poté co je připraven speciální koktejl pro konkrétního pacienta, je na problematické partie aplikován anestetický krém. Následuje aplikace koktejlu mikroinjekcí, která je bezbolestná. Celý zákrok trvá několik desítek minut (vždy záleží na tom, jak velká je ošetřovaná oblast).

Po zákroku

Po ošetření mohou být na kůži viditelná místa vpichů a mohou se také objevit modřiny nebo otoky. Doba hojení je však krátká, přibližně 2 dny. Po zákroku se pacient nesmí opalovat, je třeba používat krémy s vysokým UV faktorem, nejlépe SPF 50. Nedoporučuje se ani návštěva sauny, bazénu či solária.

Benefity zákroku

Mezoterapie dokáže pacienta opravdu zbavit celulitidy. Je rychlá a bezbolestná. 

Nevýhody? Chcete-li se celulitidy zbavit, je nutné mezoterapii podstoupit opakovaně. Absolvovat je třeba zhruba 4-8 ošetření, a to vždy jednou za 7 až 10 dní. Konkrétní počet procedur vám však doporučí lékař, a to (nejen), v závislosti na tom, jaký stupeň celulitidy máte.

Cena

Cena zákroku se může lišit především s ohledem na to, jak velká oblast těla je ošetřována. Za ošetření jedné oblasti zaplatí pacient obvykle okolo 2 000 Kč. Ve většině případů je však třeba ošetřit více oblastí najednou nebo oblast větší, tudíž cena narůstá.

Další způsoby využití mezoterapie

Níže najdete další způsoby využití mikrojehličkování / mezoterapie.