Když se budeme bavit o mezoterapii v souvislosti s vlasy, nejspíš to bude o tom, že pomáhá zpomalit, někdy i zastavit nebo podpořit růst nových vlasů. Využívá k terapii přípravky obsahující komplex minerálů, peptidů a stopových prvků, které se zavádí injekčně do střední vrstvy kůže hlavy, kde se nachází vlasové folikuly.

Díky těmto vyživujícím přípravkům se v podkoží zabraňuje vzniku enzymu, který způsobuje ztrátu vlasů a zpomaluje poliferaci vlasových buněk, což působí na růst nových vlasů. Mezoterapie vlasů také napomáhá stimulovat prokrvení důležité pro výživu a okysličení vlasových folikul.

Mezoterapie na vlasy

Vaše péče o vlasy formou mezoterapie se projeví na podpoře růstu vlasů, omezení jejich padání, revitalizaci a výrazném oživení stávajících folikul, což má za následek celkové zlepšení elasticity vlasové pokožky a samozřejmě mnohem lepší vzhled vlasů.

Co je to vlasová mezoterapie

Vlasová mezoterapie je metoda, které zamezuje vypadávání vlasů a také podporuje růst vlasů nových. Tato metoda je účinná díky tomu, že se při ní pomocí tenkých jehliček do pokožky hlavy (k vlasovým folikulům) vpravují vyživující látky. Roztok, který je vstřikován, obsahuje kombinaci látek, které jsou vhodné pro konkrétního pacienta. Vstřikované látky zamezují tomu, aby vznikal enzym, který je příčinou vypadávání vlasů a také se starají o to, aby rostly vlasy nové.

Co je to dermaheal

Při mezoterapii vlasů může být do pokožky hlavy aplikována léčivá látka Dermaheal. Ta obsahuje růstové faktory, kmenové buňky, vitamíny a další léčivé látky. Vlasové kořínky tak dostanou impuls k obnově vlasů.

V dnešní době je vypadávání vlasů u mužů i žen stále větší problém, protože dosud používané léčby přinášely pouze nedostatečné výsledky. U mužů je plešatost neboli alopecie v 90 % případů dána geneticky, zatímco ženskou plešatost způsobují často jiné příčiny. Ať už jsou ty vaše jakékoliv, nyní díky mezoterapii vlasů v kombinaci s látkou Dermaheal, lze říci vypadávání “A dost”. Díky této terapii, která revitalizuje vlasové váčky, dochází k výživě vlasových kořínků, zlepšuje se cirkulace krve a celkový stav pokožky na hlavě. Mezoterapie vlasové pokožky je revoluční hlavně v zamezováním nadměrného vypadávání vlasů a prvotřídní výživou pro silné a husté vlasy.

Jak mezoterapie na vlasy probíhá

Mezoterapie vlasové pokožky je vhodná prakticky pro kohokoliv koho trápí nadměrné vypadávání vlasů. Před samotným zákrokem je obvykle třeba podstoupit diagnostiku vlasů pomocí fototrichoskopie. Tato diagnostická metoda stanoví hustotu vlasů i rychlost jejich růstu a může díky ní být navrhnuta správná léčba.

Jak probíhá samotný zákrok? Pomocí drobných jehliček je do pokožky hlavy vpraven koktejl účinných látek. Pacient necítí bolest, spíše jemný tlak.

Po zákroku

Ihned po ošetření funguje pacient bez jakéhokoliv omezení, žádná rekonvalescence není potřeba. Je pouze třeba vyvarovat se 48 hodin po zákroku namáhavému cvičení, nenavštěvovat saunu, vířivku a masáže. Po 4 až 6 hodinách od terapie si pacient může vlasy umýt.

Několik hodin po aplikaci může pacient cítit mírnou bolest. U některých lidí se mohou také objevit modřiny, otoky, bolesti hlavy a svědění.

Benefity mezoterapie vlasové pokožky

Vlasová mezoterapie vyřeší problém zvaný alopecie. Jedná se o velice účinnou metodu. Mezoterapie na padaní vlasů dodá potřebnou výživu vlasovým kořínkům a vlasy po ní budou hustší, silnější a lesklejší. Zlepší se rovněž stav pokožky hlavy.

Bohužel jedno ošetření nestačí. Proceduru se doporučuje opakovat, a to 4-12 krát. Vždy záleží na typu potíží. První výsledky však lze vidět už po několika ošetřeních, vlasy přestanou tolik padat. Růst nových vlasů lze zaznamenat zhruba po třech měsících od terapie.

Cena

Cena jednoho ošetření se pohybuje okolo 4 000 až 5000 Kč. Záleží ale samozřejmě na tom, kde zákrok podstoupíte. Ceny se liší v jednotlivých městech i na jednotlivých klinikách.

Další způsoby využití mezoterapie

Níže najdete další způsoby využití mikrojehličkování / mezoterapie.