Co je to dermapen

Dermapen je speciální mikrojehličkové pero nebo zařízení ve tvaru pera s mikrojehličkami na jedno použití. Jehličky v peru automaticky oscilují kolmo k povrchu kůže, aby působily v určité hloubce, kontrolované a přizpůsobené ošetřované oblasti, typu pokožky, řešené patologii a na základě požadovaného výsledku.

Dermapen

Mezoterapie dermapenem má dvojí mechanismus účinku – mechanický a chemický. Procedura spočívá ve vytvoření mikrokanálů v pokožce, mimo epidermis, což umožňuje stimulaci dermálních buněk a aktivaci přirozené syntézy kolagenových a elastinových vláken a také urychlenou regeneraci buněk. Mikrokanálky vytvořené v pokožce navíc umožňují o 80 % lepší vstřebávání různých účinných látek, které lze aplikovat ve formě koktejlů s vitamíny, stopovými prvky, protizánětlivými látkami nebo antioxidanty.

Jak dermapen funguje?

Už jsme si řekli, že v horní vrstvě pokožky vytváří mikrokanálky, tělo pak aktivuje obranný mechanismus a samo zvyšuje tvorbu kolagenu. Dermapen se používá k péči o pleť, o pokožku krku a dekoltu, ale i celého těla. Pokožku vypíná, zvyšuje její pružnost, stará se o její regeneraci. Po ošetření dermapenem je pokožka barevně sjednocená, vypnutá, póry jsou stažené. Dochází také ze zmírnění drobných vrásek, korekci jizev nebo regeneraci pokožky po opalování.

Ošetření dermapenem

Díky tomuto peru a mikrokanálkům, které vytváří, lze také do pokožky vpravit účinná séra. Skrz kanálky se do kůže dostanou vitamíny a kyselina hyaluronová. 

Jak ošetření dermapenem probíhá

Na počátku ošetření může být pokožka natřena znecitlivujícím krémem. Poté následuje samotné ošetření dermapenem. Jednorázovými mikrojehličkovými nástavci je propichována pokožka do hloubky 0,25 – 2,5mm. Vznikají drobné kanálky a těmi je vstřikována účinná látka do střední vrstvy pokožky. Může se jednat například o kyselinu hyaluronovou, vitamíny apod.

Ošetření dermapenem není bolestivé (nebo jen mírně) a většinou celý zákrok trvá pár (desítek) minut. Záleží na tom, jak velká plocha je ošetřována.

Po zákroku dermapenem

Po ošetření dermapenem může být pokožka mírně podrážděná a začervenalá. Toto podráždění však rychle zmizí. Po zákroku je nutné vyhýbat se slunci a nepoužívat alespoň 48 hodin make-up.

Benefity zákroku s dermapenem

Již po prvním ošetření pleti dermapenem můžete pozorovat, že je vaše pleť vypnutá. Přesto se doporučuje zákrok opakovat. O tom, kolikrát a v jakém časovém rozmezí zákrok podstoupit, se poraďte se svým lékařem. Vše totiž závisí na tom, co konkrétně vás trápí (vrásky, jizvy po akné …).

  • Je to bezpečnější a účinnější způsob pronikání do pokožky než klasické mikrojehličkové válečky (dermarollery).
  • Má vynikající vliv na tvorbu kolagenu a elastinu
  • Účinně ošetřuje těžko dostupná místa
  • Stimuluje přirozenou tvorbu kolagenu

Cena

V pražských kosmetických salonech vás ošetření obličeje dermapenem vyjde na 3 000 až 5 000 Kč, v jiných menších městech patrně ušetříte a zaplatíte okolo 2 000 Kč. Vždy záleží na tom, jakou kliniku zvolíte a jak velkou oblast budete chtít ošetřit.

Další způsoby využití mezoterapie

Níže najdete další způsoby využití mikrojehličkování / mezoterapie.