Co je to dermapen

Dermapen je speciální mikrojehličkové pero. Jak funguje? Vytváří v horní vrstvě pokožky mikrokanálky, tělo pak aktivuje obranný mechanismus pokožky a samo zvyšuje tvorbu kolagenu. Dermapen se používá k péči o pleť, o pokožku krku a dekoltu, ale i celého těla. Vypíná ji, zvyšuje její pružnost, stará se o její regeneraci. Po ošetření dermapenem je pokožka barevně sjednocená, vypnutá, póry jsou stažené. Dochází také ze zmírnění drobných vrásek, korekci jizev nebo regeneraci pokožky po opalování.

Dermapen

Díky tomuto peru a mikrokanálkům, které vytváří, lze také do pokožky vpravit účinná séra. Skrz kanálky se do kůže vpravují vitamíny a kyselina hyaluronová. 

Jak ošetření dermapenem probíhá

Na počátku ošetření může být pokožka natřena znecitlivujícím krémem. Poté následuje samotné ošetření dermapenem. Jednorázovými mikrojehličkovými nástavci je propichována pokožka do hloubky 0,25 – 2,5mm. Vznikají drobné kanálky a těmi je vstřikována účinná látka do střední vrstvy pokožky. Může se jednat například o kyselinu hyaluronovou, vitamíny apod.

Ošetření dermapenem není bolestivé (nebo jen mírně) a většinou celý zákrok trvá pár (desítek) minut. Záleží na tom, jak velká plocha je ošetřována.

Po zákroku dermapenem

Po ošetření dermapenem může být pokožka mírně podrážděná a začervenalá. Toto podráždění však rychle zmizí. Po zákroku je nutné vyhýbat se slunci a nepoužívat alespoň 48 hodin make-up.

Benefity zákroku s dermapenem

Již po prvním ošetření pleti dermapenem můžete pozorovat, že je vaše pleť vypnutá. Přesto se doporučuje zákrok opakovat. O tom, kolikrát a v jakém časovém rozmezí zákrok podstoupit, se poraďte se svým lékařem. Vše totiž závisí na tom, co konkrétně vás trápí (vrásky, jizvy po akné …).

Cena

V pražských kosmetických salonech vás ošetření obličeje dermapenem vyjde na 3 000 až 5 000 Kč, v jiných menších městech patrně ušetříte a zaplatíte okolo 2 000 Kč. Vždy záleží na tom, jakou kliniku zvolíte a jak velkou oblast budete chtít ošetřit.

Další způsoby využití mezoterapie

Níže najdete další způsoby využití mikrojehličkování / mezoterapie.