Mezoterapie je léčebný zákrok za účelem zlepšení kvality pokožky, omlazení a redukce kožních problémů. Navzdory cenové dostupnosti zákroku nabízí okamžité a dlouhotrvající výsledky. Jak je to s dostupností této metody ve městě České Budějovice a kolik zde zákrok stojí?

Mezoterapie – co to je a jak probíhá

Mezoterapie spočívá v aplikaci vyživujících látek do pokožky za pomoci ultra tenkých jehliček (metoda mikrojehličkování). Používá se na omlazení a hydrataci pleti obličeje, krku nebo dekoltu, skvělé výsledky ale má také pro léčbu akné, odstranění celulitidy a kruhů pod očima nebo léčbu vypadávání vlasů

Zákrok je bezbolestný a trvá v rámci několika desítek minut (obvykle 20 – 40 minut) podle rozsahu ošetřované části těla. Po zákroku bývá pleť podrážděná a zarudlá. Nicméně během 1 – 3 dnů tento stav mizí. Už po prvním ošetření je viditelné zlepšení kvality pleti. Aby byl výsledek optimální je zapotřebí ošetření ještě 2 – 3 krát zopakovat. 

Výhody mezoterapie

Mezi hlavní výhody mezoterapie patří skvělý poměr ceny a efektivity zákroku. Narozdíl od používání regeneračních pleťových sér nebo jiných omlazujících metod se při mezoterapii aplikuje vysoká koncentrace blahodárných látek přesně na místo, kde jsou potřeba. Mezi tyto látky patří například vitamíny, minerály, enzymy, kyselina hyaluronová, koenzymy, a aminokyseliny. 

Díky nim se pleť okamžitě revitalizuje, buňky se zregenerují a nastartuje se tvorba kolagenu. Pleť je hydratovaná, pevná a svěží. Za cenu okolo 3 000 Kč (průměr v České republice) jsou výsledky této metody naprosto bezkonkurenční.

České Budějovice – kam na mezoterapii

V Českých Budějovicích nabízí mezoterapii čtyři kliniky. Cena zákroku se zde pohybuje od 2 000  Kč. Pojďme se podívat na porovnání těchto klinik, nabídku jejich služeb v rámci mezoterapie a cenu zákroku. Nechceme dělat reklamu nebo nějak upřednostňovat konkrétní kliniku, proto jim říkejme klinika 1 až 4.

Klinika č.1.

Tato klinika má síť pracovišť po celé České republice. Nabízí služby v oblasti dermatologie, laserová medicíny, chirurgie (operace víček, excize), cévní, ORL, bodyformingu, nutričního poradenství, vitamínové infuze. Klinika disponuje špičkovým vybavením a inovativními postupy. Byla založena v roce 1996 MUDr. Romanem Šmuclerem, CSc.

Metodamikrojehličky
Službymezoterapie obličeje (hloubková hydratace kyselinou hyaluronovou)
Cena zákrokuod 4 300 Kč (+ 600 Kč konzultace)

Klinika č.2.

Největší pracoviště laserové a plastické chirurgie v jižních Čechách. Zařízení bylo založeno v roce 1993 a patří mezi špičkově vybavené kliniky v oboru estetické chirurgie a korektivní dermatologie.

Metodananotechnologie, mikrojehličky
Službymezoterapie, mezoterapie očního okolí, mezoterapie čela, mezoterapie paží a kolen, léčba akné
Cena zákroku2 000 – 4 500 Kč (+ 200 Kč konzultace)

Klinika č.3.

Další moderní klinika, která se zabývá estetickou medicínou. Působí na trhu od roku 2019. Specializuje se především na miniinvazivní metody.

Metodamikrojehličky
Službymezoterapie kyselinou hyaluronovou a dalšími omlazujícími látka, mimezoterapie obličeje, krku, dekoltu a rukou
Cena zákroku2 000 – 3 000 Kč (+ 200 Kč konzultace)

Klinika č.4.

Založena v roce 1997, součástí je centrum asistované reprodukce. 

Metodaneuvedeno
Službymezoterapie obličeje, krku a dekoltu 
Cena zákroku2 000 – 2 500 (+ 200 Kč konzultace)

Pokud chcete na některou z klinik zajít, stačí se objednat na stránce rezervace konzultace.