Co je to mezoterapie očního okolí

Mezoterapie očního okolí je anti-agingový zákrok. Do pokožky kolem očí je aplikován speciální regenerační roztok s přídavkem kyseliny hyaluronové. Tento roztok se postará o hydrataci pokožky, o její vyhlazení i zpevnění. Vrátí jí pružnost. Ošetření lze doporučit i jako prevenci projevů stárnutí a tvorby vrásek. Jedná se o ošetření, které pomůže s odstraněním kýlových váčků a vrásek kolem očí. Mezoterapie je na kruhy pod očima skvělou volbou.

Mezoterapie na kruhy pod očima

Jak mezoterapie na kruhy pod očima probíhá

V okolí očí je velmi jemná a citlivá pokožka a tvoří se zde také velké množství vrásek. Naštěstí lze i do této jemné kůže drobnými vpichy jehlou nebo speciálním přístrojem (provádí více vpichů najednou) aplikovat kyselinu hyaluronovou.

Nejprve je vše okolo očí očištěno a dezinfikováno (případně natřeno znecitlivujícím krémem), poté je tenkou jehličkou do mezodermu (střední vrstvy kůže) aplikován speciální roztok. Ten se do očního okolí prostě vstříkne.

Mezoterapie může být nepříjemná, ale není bolestivá, jehlička je totiž velmi tenká. Celá procedura trvá od 15 do 60 minut.

Po zákroku

Po zákroku může být pleť mírně červená, ale začervenání rychle zmizí. Výsledky zákroku jsou viditelné okamžitě, pleť je pružná a vypnutá, pevnější, jemnější, vrásky mizí. Pokožka je hydratovaná. Výsledky mezoterapie očního okolí však nepřetrvávají věčně a mezoterapii je nutné opakovat. Dermatologové doporučují ošetření absolvovat každých 6 měsíců.

Na další mezoterapii zkrátka zajděte tehdy, až ucítíte, že je vaše pleť suchá, unavená a náchylná k tvorbě dalších vrásek.

Benefity zákroku

Mezoterapii očního okolí může podstoupit každý, nemá žádné vedlejší účinky. Procedura není bolestivá. Případné zarudnutí kůže po zákroku rychle ustoupí. Již druhý den můžete bez obav použít lehký make-up. Pouze se nedoporučuje chodit na sluníčko či do sauny.

Cena

Cena zákroku se může lišit podle města, ve kterém ho podstoupíte a podle konkrétní kliniky. Záleží také na tom, kolik bude použito výplňového materiálu. Počítat však můžete s tím, že utratíte okolo 3 000 Kč.

Další způsoby využití mezoterapie

Níže najdete další způsoby využití mikrojehličkování / mezoterapie.