Co je to mezoterapie akné

Mezotorapie je metoda účinná na širokou škálu problémů, poradit si tedy dokáže i s akné nebo s jizvami po akné. Pokud vás trápí rozšířené póry, černé tečky v obličeji nebo další kožní problémy, určitě vyzkoušejte mezoterapii na akné. Ošetřit si můžete nechat akné na obličeji, ale také třeba v dekoltu. Výborně se metoda hodí pro ošetření jizev po akné.

Mezoterapie akné

Jak funguje? Malé jehličky proniknou do vaší pokožky a vpraví do ní speciální aktivní séra. Ta se postarají o regeneraci pokožky. Vaše pokožka bude pružnější, hladší, jemnější, bez defektů. Vyzkoušet můžete i kyslíkovou mezoterapii. Při té jsou tlakem kyslíku (bez použití jehel) do pokožky vstřikována bylinná aktivní séra. Tlak 98% kyslíku zamezuje další tvorbě bakterií, které způsobují tvorbu akné.

Jak probíhá mezoterapie akné

Mezoterapie je rychlá a bezbolestná, neucítíte bolest, jen jemný tlak. Před procedurou je samozřejmě možné použít znecitlivující krém, především pokud máte citlivější pokožku. Během samotného zákroku, který trvá asi hodinu, vpravují jehličky do kůže speciální aktivní séra na bázi kyseliny hyaluronové obohacená o různé podpůrné látky.

Po zákroku

Po zákroku bude vaše pokožka zarudlá (podobně jako bývá po delším pobytu na slunci) a ucítíte teplo. Za 1-3 dny ale bude vše jako obvykle. Tři dny po zákroku se nedoporučuje vystavovat ošetřenou pokožku slunečním paprskům, poté je nutné používat krém s ochranným faktorem.

Benefity

Výhodou procedury je především to, že efekt je téměř okamžitě vidět. Zákrok není nikterak invazivní a je bezpečný. Ošetření je vhodné téměř pro každého. Není vhodné pouze pro těhotné nebo kojící ženy či při akutním zánětlivém onemocnění. Mezoterapie si poradí nejen s akné a s jizvami po něm, ale i s mastnou kůží nebo rozšířenými póry. Nevýhodou je snad pouze to, že v případě větších jizev po akné, je třeba zákrok několikrát opakovat než bude dosaženo kýženého výsledku.

Cena

Cena zákroku se liší podle toho, jakou kliniku zvolíte, ale i podle toho, kde všude vás akné trápí a jak velká plocha bude ošetřována. Počítejte však s tím, že utratíte kolem 3 000 Kč.

Další způsoby využití mezoterapie

Níže najdete další způsoby využití mikrojehličkování / mezoterapie.