Neinvazivní mezoterapie je zcela nová revoluční metoda vyvinutá odborníky na dermatologii a obezitologii, která napomáhá v boji proti celulitidě. Díky nesprávnému životnímu stylu s tímto problémem v dnešní době bojuje více jak 80% dospělých. Neinvazivní mezoterapie je proces při kterém se pomocí speciální laserové technologie a elektrických pulzů vpravuje směs vysoce účinných látek hluboko do tkáně a tím je tato mezoterapie plnohodnotnou náhradou klasické injekční / jehličkové / mikrojehličkové mezoterapie.

Bezjehličková mezoterapie

Jednotlivé léčebné procesy jsou založeny na transdermální penetraci, která využívá především patentovaný proces Aquaforéza. Tento zákrok je velice příjemnou relaxací a trvá cca 50 minut. Výhoda oproti metodám klasické mezoterapie je, že tato aplikace nevyžaduje u pacientů po zákroku žádnou rekonvalescenci, což znamená, že po jeho skončení se pacient cítí přibližně stejně jako po kvalitní masáži a může jít klidně zpět do práce, fitka, bazénu, atp. Pro docílení maximálního efektu se doporučuje absolvovat celou tuto kúru, která se většinou skládá z 10 sezení v týdenních intervalech.

Co je to bezjehličková mezoterapie

Pokud máte strach z jehel, máme pro vás dobrou zprávu. Existuje i verze mezoterapie bez jehliček, neinvazivní mezoterapie, která probíhá zcela bez použití jehel, jehliček, mikrojehliček … Tento druh mezoterapie je založen na elektropolaci a elektroosmóze. Pomocí speciální technologie a elektrických pulzů se vpraví koktejl vysoce účinných látek (vitamínů, aminokyselin a koenzymů, např. kyselina hyaluronová, kolagen, elastin apod.) hluboko do pokožky. Jak? Nejprve se otevřou proteinové kanály buněčných membrán, dojde k cirkulaci účinných látek a poté se kanály zase uzavřou. Nedojde k žádnému poškození pokožky.

Jak zákrok bez jehliček probíhá

Celý zákrok trvá půl hodiny, až hodinu, záleží na stavu pleti. Jelikož při něm necítíte vůbec žádnou bolest, můžete zároveň i relaxovat. Výsledkem je omlazení pokožky, redukce vrásek. Efekt je viditelný již po prvním ošetření.

Benefity bezjehličkové mezoterapie

Neinvazivní metoda není pro vaši kůži vůbec riskantní a nemá žádné vedlejší účinky. Hlavní výhodou této metody je určitě nepřítomnost jakýchkoliv jehel, což klientům zaručuje bezpečné a bezbolestné ošetření.

Neinvazivní mezoterapie dokáže do pleti dopravit až 2000x účinněji vyživující látky než ostatní terapie (nikoliv však klasická mezoterapie, ta má ještě vyšší účinnost). Dalším benefitem u neinvazivní mezoterapie je nižší cena ošetření oproti tomu klasickému (mikrojehličkami). Klient je schopen ihned po ošetření zapojení do běžného života a není třeba dodržovat žádná zvláštní opatření. Tento druh mezoterapie lze provádět v jakémkoliv ročním období.

Tato metoda nemá žádné vedlejší účinky, je rychlá a zcela bezbolestná. Účinná látka se během procedury dostává hluboko do pokožky, aniž by pokožka byla poškozena. Bezjehličková mezoterapie je vhodná pro všechny druhy pleti, může být použita i na ztenčenou pleť. Na rozdíl od klasické mezoterapie nezpůsobuje přecitlivělost pleti na UV záření.

Cena

Cena zákroku záleží především na tom, kde ho podstoupíte a odvíjí se také podle toho, jaký máte problém. Obecně však platí, že za hodinu neinvazivní mezoterapie zaplatíte okolo 2 000 Kč.

Počítejte také s tím, že jedna procedura není dostačující. Počet ošetření závisí na vámi stanoveném cíli a současném stavu vaší pokožky. Doporučuje se však 6 až 10 ošetření pravidelně 1x za týden.

Další způsoby využití mezoterapie

Níže najdete další způsoby využití mikrojehličkování / mezoterapie.