Mezoterapie je metoda, která je vhodná pro všechny bez rozdílu věku i pohlaví. Využívat ji tedy mohou i muži, a to buď k omlazení pleti a redukci vrásek podobně jako to dělají ženy a nebo k podpoře růstu vlasů. Především muži totiž trpí tzv. androgenetickou alopecií a trápí je nadměrné vypadávání vlasů.

Mezoterapie pro muže

Co představuje mezoterapie pro muže

Mezoterapie, neboli mikrojehličkování, je anti-agingová metoda, při které se do kůže aplikují speciální roztoky obsahují vysoké množství vitaminů, aminokyselin, koenzymů a kyseliny hyaluronové. Tyto roztoky i samotné vpichy podporují tvorbu kolagenu a regeneraci buněk. Pokožka se napíná, rozjasňuje a vyhlazuje, vrásky či nejrůznější jizvy mizí. Není zásadní rozdíl mezi mezoterapií pro ženy a pro muže, drobné odchylky jsou možné ve složení aplikovaných roztoků, ale samotné ošetření je totožné.

Vlasová mezoterapie pro muže

Vlasová mezoterapie má pak svá specifika. Pomocí tenkých jehliček se při ní do pokožky hlavy (až k vlasovým folikulům) vpravují vyživující látky. Vhodná je aplikace léčivé látky Dermaheal. Vypadávání vlasů ustává a růst nových vlasů je podpořen.

Neinvazivní mezoterapie pro muže

Pokud mají muži strach z jehel, mohou vyzkoušet tzv. neinvazivní mezoterapii, při které nedochází ke vpichům do kůže. Jedná se o metodu při které se pomocí speciální technologie a elektrických pulzů vpraví koktejl vysoce účinných látek (vitamínů, aminokyselin a koenzymů) hluboko do pokožky.

Důležité informace

Mezoterapie je bezbolestná (spíše jen nepříjemná a můžete při ní cítit nepříjemný tlak). Před zákrokem lze použít znecitlivující krém.

Rekonvalescence po mezoterapii není nutná, nedoporučuje se však ošetřenou pokožku vystavovat slunečním paprskům.

Ošetření je nutné opakovat, jedna procedura obvykle není dostačující, byť i po ní můžou už být viditelné změny k lepšímu.

Cena mezoterapie pro muže

Cena zákroku se liší podle místa, kde ho podstoupíte. Také podle konkrétní mezoterapie a použitého koktejlu. Záleží i na tom, jak velká oblast bude ošetřována. Na jedno ošetření si však připravte minimálně 2 000 Kč.

Další způsoby využití mezoterapie

Níže najdete další způsoby využití mikrojehličkování / mezoterapie.