Metoda mezoterapie, je čím dál tím víc oblíbenou terapií v oblasti zkrášlování. Většina z nás už o mezoterapii určitě slyšela nebo si hledala informace, kam na mezoterapii zajít a z jakého důvodu. Mezoterapie je velice šetrnou technikou, v žádném případě se nejedná o estetickou chirurgii. Světem proletělo několik fotografií celebrit (ihned po zákroku) s rozpíchaným obličejem, v tomto případě se jednalo o metodu zvanou plazmalifting (o tom až příště).

Mnoho žen by rádo podstoupilo kosmetickou omlazující kůru, která je zbaví vrásek, dopomůže jim od celulitidy, strií nebo jizev, ale častou překážkou je cena zákroku. Mezoterapie také něco stojí, ale v porovnání s tím co přináší, je to skvělá investice do sebe.

Dermaroller

Mezoterapie doma a dermaroller

Mezoterapii můžete vyzkoušet i sami doma. Potřebovat k tomu však budete dermaroller nebo-li derma váleček. Jedná se o speciální váleček, který obsahuje mikrojehly. Válečkem je nutné přejíždět po obličeji, aby jehly vytvářely drobné vpichy.

Každý vpich (poškození pokožky) vyvolá v pokožce aktivaci vlastního procesu obnovy. Pokožka je stimulována a zvyšuje hustotu kožních buněk. Váleček stimuluje tvorbu kolagenu a navíc se díky němu účinné látky z vámi použité kosmetiky dostanou hlouběji do kůže. Po použití válečku je pleť pružnější, pevnější, hladší. Dermaroller vyhlazuje vrásky a pomáhá odstraňovat drobné nedokonalosti pleti.

Jak s dermarollem pracovat

Dermaroller nejprve postříkejte dezinfekcí a až teprve používejte. Vaše pleť by měla být čistá a suchá. Přejíždějte válečkem po obličeji a mírně na něj tlačte. Poté na pokožku naneste sérum s kyselinou hyaluronovou či vámi vybranou kosmetiku. Předtím, než váleček uložíte, nezapomeňte ho opět vydesinfikovat.

Použití dermarolleru vám může být mírně nepříjemné a kůže může být po ošetření začervenalá. Podráždění by však do druhého dne mělo zmizet.

Dermaroler

Pro koho je dermaroller vhodný

Dermaroller může používat kdokoliv bez omezení věku, hodí se pro všechny druhy pokožky a lze ho použít jak na obličej, tak na pokožku celého těla. Jeho použití nemá žádné vedlejší účinky, ošetření je bezpečné.

Cena

Jednoduchý dermaroller vás bude stát 200 až 300 Kč, počítejte však s tím, že pokud ho budete používat často, bude brzy třeba jeho výměna za nový. Koupit si samozřejmě můžete i dražší dermaroller s vyměnitelnými nástavci, které se hodí pro použití na různé části těla. Ten vás bude stát okolo 600 až 1000 Kč.

Další způsoby využití mezoterapie

Níže najdete další způsoby využití mikrojehličkování / mezoterapie.