Jehličková, mikrojehličková či injekční mezoterapie, je jedno a totéž, vždy jde o mezoterapii. Někdy se této terapii říká (lidově) také mikrojehličkování, tak či tak, vždy je to mezoterapie, účinná anti-agingová metoda.

Jehličková mezoterapie - mikrojehličkování

V průběhu času docházelo v mezoterapii mimo jiné také k vývoji v aplikaci. Zpočátku to bylo klasickou injekční jehlou, poté spíše jehličkou (menší injekční jehla) a dnes jde o několik mikrojehliček velikosti vlasu. Celý proces se tak zrychlil a stal se minimálně bolestivým.

Při mezoterapii dochází k aplikaci kyseliny hyaluronové, vitamínů a koktejlu omlazujících látek do podkoží, a to právě (mikro)jehličkou. Výsledkem je pak hladká, pevná a pružná pokožka. Efekt je okamžitý. Jehličková mezoterapie vás zbaví jizev po akné, pigmentových skvrn, kruhů pod očima i vrásek.

Jak injekční mezoterapie funguje? Trik je v jehličkách. Mikrojehličkování totiž nastartuje revitalizační procesy pleti. Aktivní látky se díky vpichům jehliček dostanou až do střední vrstvy kůže (dermis). Zde aktivují fibroblasty, které produkují kolagen, elastin, kyselinu hyaluronovou. Pokožka se stává pevnější, pružnější a hladší.

Základem celé mezoterapie je ovlivnit stav kůže za pomocí aktivních látek s cílem dosažení změn v podkoží a díky tomu i kůže navenek. Touto mezoterapeutickou metodou se mohou ošetřit jak části obličeje, tak oblast i další části těla (krk, dekolt, paže, stehna …) a řeší problémy jako je alopecie, akné, kruhy pod očima, atp.. Mezoterapie je doposud jedinou alternativou chirurgickému zákroku, která působí okamžitě a první výsledky jsou zřetelně viditelní již po prvním sezení. Dlouhodobějších výsledků u této terapie lze dosáhnout absolvováním celé kůry.

Specifika mikrojehličkové mezoterapie

Celá procedura trvá několik desítek minut a není bolestivá. Jedno ošetření však obvykle nestačí a mezoterapii je nutné opakovat. Za jak dlouho a kolikrát, záleží vždy na stavu vaší pokožky a na doporučeních odborníka. Ten zvolí počet ošetření, množství aplikované látky i její složení.

Mikrojehličková mezoterapie je vhodná pro všechny druhy pleti a lidi bez rozdílu pohlaví a věku. Ošetřit pomocí ní lze obličej, krk, dekolt, ale i pokožku na stehnech či hýždích (a zbavit se tak například celulitidy). Muži často využívají microneedling v případech, že je trápí nadměrné vypadávání vlasů nebo projevy stárnutí v obličeji.

Mezolift

Někdy se mezoterapie zkráceně nazývá mezolift. Hlavním cílem této metody je omlazení pleti, která přináší výrazné zlepšení elasticity a hydratace kůže a výrazně tak vyhlazuje jemné i středně hluboké vrásky. Další časté využití této mezoterapie je na zjemnění strií, kdy se mezoterapie  používá úspěšně k jejich redukci. Mezoterapii také velice často využíváme k odstranění celulitidy. Ta spočívá v lokálním působení směsi účinných látek, které ovlivňují metabolismus kůže a ukládání tuku a tím i celulitidu. Kombinací dalších metod estetické medicíny lze dosáhnout dokonalejšího výsledného efektu. Možnosti a vhodnost jejich použití doporučujeme konzultovat s lékařem.

Doporučení po injekční mezoterapii

Po ošetření může být pleť červená a podrážděná, mohou vzniknout drobné modřinky nebo otok. Ten však rychle zmizí a lze mu předejít chlazením pokožky bezprostředně po ošetření. Po proceduře je nutné vyhnout se nadměrnému chladu, horku a slunci. Alespoň 24 hodin nepoužívat make-up.

Další způsoby využití mezoterapie

Níže najdete další způsoby využití mikrojehličkování / mezoterapie.